Найпростіший і традиційний спосіб підтримувати екологію житла – провітрювання приміщень. При цьому потрібно враховувати той фактор, що повітря за вікном теж забруднене. Тому бажано провітрювати приміщення рано вранці, коли вуличний рух мінімальний і вечірній пил осів, а також після дощу (особливо після сильної грози). Більш складні та ефективні способи очищення повітря пов'язані з усуненням внутрішніх джерел забруднення повітря:
- Якщо є можливість, слід замінити газову плиту на електричну;
- В газових плитах повинні бути встановлені конфорки з високими ребрами, що забезпечить більш повне згоряння газу;
- Корисно встановити над газовою або електроплитою очищувач повітря (витяжку);
- Якщо фінансове становище дозволяє, потрібно забезпечити обробку меблів засобами з натуральних компонентів;
- При проведенні так званого «євро ремонту» не слід зловживати синтетичними матеріалами.
Також дуже важливо знати про небезпеку яку несе газ радон, який є зовсім не помітним для людини.Слід пам’ятати, що провітрювання це найефективніший шлях вирішення цієї проблеми. Радон у 7,5 раза важчий за повітря, міститься у гірських породах і здатен, розчиняючись у воді, мігрувати з нею на значні відстані. Він просочується по тріщинах із підземних глибин, проникає через фундамент і підлогу в житло, накопичується у підвалах та перших поверхах будинків, підземних переходах тощо. Інше джерело надходження радону в домівки – будівельні матеріали (насамперед ті, що містять шлак і золу з вугільних ТЕЦ, однак джерелом радонового забруднення може бути й червона цегла).
Не паліть! У забрудненому радоном середовищі вірогідність розвитку раку легенів у тих, хто палить, зростає в 10 разів: радон і тютюнопаління посилюють шкідливий вплив один одного на організм.
Провітрюй приміщення якомога частіше – це практично єдиний спосіб боротися з радоновим забрудненням. Достатньо забезпечити провітрювання 0,5 об’єму приміщення за годину, щоб забезпечити безпечний рівень концентрації цього газу.