З експлуатацією транспортних засобів пов’язані споживання великої кількості невідновлюваних видів палива, що спричиняє втрату природних ресурсів, а також зростання обсягів відходів, забруднення повітря та збільшення шумового забруднення.
Внесок автотранспорту в загальне забруднення атмосферного повітря усіма можливими джерелами сягає 40-50%. Найбільш інтенсивне забруднення повітря відбувається в мегаполісах і великих містах, промислових центрах. Пил і сажа, що виникають під час згоряння палива сорбують важкі метали і радіонукліди, які при осадженні на поверхню забруднюють великі території, проникаючи в організм людини через органи дихання та трофічні (харчові) ланцюги.
Дізнайтеся більше про екологічні впливи транспорту та можливі способи їх зменшення.
Зараз на Землі експлуатується близько 1 млрд. автомобілів. У середньому при пробігу 15 тис. км на рік кожен автомобіль спалює 2 т палива і близько 26 – 30 т повітря
Намагайтесь обирати більш економічні види транспорту, найменш шкідливі для довкілля.
На думку фахівців, автотранспорт з дизельними двигунами має менший обсяг викидів в атмосферу шкідливих речовин.
Нейтралізатори – це спеціальні пристрої для зниження токсичності вихлопних газів, якими можна оснастити сучасні автомобілі.
Останнім часом використання зрідженого газу у якості автомобільного палива стало більш популярним, що в основному обумовлено дешевиною газу в порівнянні з бензином.
2012 © ВГО «Жива планета»
© Інститут екологічного управління та збалансованого природокористування
Всі права захищені
e-mail: info@gpp.in.ua