Всі, напевно, помітили, що люди, які говорять голосно в громадському транспорті, викликають у оточуючих роздратування. На жаль, ми забуваємо про те, що краще говорити тихо, ніж голосно. А чому?
Всі, напевно, помітили, що люди, які говорять голосно в громадському транспорті, викликають у оточуючих роздратування. На жаль, ми забуваємо про те, що краще говорити тихо, ніж голосно. А чому? Розповідає психолог Галина Устимівна Голованова.
Мабуть кожен з нас помічав, що від людини, яка говорить тихим голосом, виходить спокій. І він, як правило, не показний, а справжній.
Спокійна людина витримана, терпляча, сповнена любові до ближнього.
Вона пробуджує краще в оточуючих. Її доброзичливість надихає й інших на те, щоб стати терплячим, благородним, чуйним.
Спокійні люди не піддаються повсякденним дріб’язковим неприємностям, вони створюють собі і оточуючим комфортне середовище проживання. Вони легше протистоять життєвим негараздам, швидше вирішують життєві проблеми.
Галасливі люди мають складності в спілкуванні.
Візьміть, наприклад, переговори між діловими людьми. Вони ніколи не закінчаться благополучно, якщо співрозмовники говорять на підвищених тонах, чіпляються один до одного, виявляють роздратування. А як стати спокійною людиною, як змінити себе? Головне мати бажання.
Треба проголосити в душі, що спокій головне почуття, яке вам необхідно виробити в собі. Не чекайте, коли інші стануть спокійними навколо вас, почніть з себе.
І запасіться терпінням. Особливо в сімейних відносинах. Тут важливо подавати приклад спокою своїм близьким, жити за принципом: Роби, як я! Крок за кроком, контролюючи себе, ви обов’язково досягнете своєї мети.
Чи можливо перевиховати себе, змінивши гучність свого голосу? Так, можна почати зі свого голосу. Багато хто вважає, що тихим голосом людей обдаровує природа.
В якійсь мірі це так. Проте здатність говорити не голосно можна розвивати в собі самому. А це легше зробити, якщо знаєш, що, коли людина говорить голосно, енергійно і швидко, то енергія, яку вона випромінює, містить в собі нервовий заряд. Можливо, вона при цьому сповнена доброзичливості, але на навколишніх його голос діє негативно. Він навіть може спровокувати агресивну реакцію у відповідь.
Взагалі, голос, вважають фахівці, створює особливу атмосферу навколо нас.
Наш голос наділений силою і владою. Він посилає емоційні сигнали тим, хто нас оточує.
Якщо ви, наприклад, вдома посилаєте близьким людям сигнали дратівливості, невдоволення, ви самі руйнуєте атмосферу любові, спокою, які до цього панували у вашому домі. Багатьом може здатися, що міняти свій голос це все одно, що міняти свою натуру, сформований стиль поведінки. Людина повинна прикидатися?
В жодному разі.
Зрозуміло, голос, як і ваш темперамент, неповторні, індивідуальні. Але для початку ви простежите, як реагують на ваш голос оточуючі.
Потім змініть тональність вашого голосу, і ви відразу побачите, які сприятливі зміни почнуть відбуватися навколо вас. Ви помітите, що стали спокійнішими і стійкішими до стресів.
Розмовляючи тихо, людина дає відпочинок і тілу, і мозку. Спокій, який буде виходити від вас, принесе вам величезне полегшення.
Батьки добре знають, що їхні діти стають набагато тихішими і слухнянішими, як тільки вони починають говорити з ними тихим, вкрадливим голосом. Тихий голос у вихованні дітей має особливе значення. Забороніть собі взагалі розмовляти з дитиною на підвищених тонах.
Ваш гучний голос згубно позначається на самооцінці дітей. І ніколи не викличе почуття жалю про скоєне. Діти не прагнуть йти назустріч батькам, які кричать.
І навіть після того, як сварка закінчиться, ваші образи, які вирвалися з вас з гучним голосом, довго ще залишатимуться в дитячій пам’яті і впливати на уявлення дитини про самого себе.
На Сході вмінню говорити тихо надається величезне значення. Цікаво, що арабське населення в ОАЕ і в сусідніх країнах надзвичайно рідко хворіє серцевими хворобами.
Одна з причин міцного здоров’я у арабів це вміння уникати стресів.
Нас теж треба з дитинства привчати до того, щоб ми не гарячкували і не переживали через дрібниці. Говорячи тихо, ми втихомирюємо свою дратівливість, свій гнів. Можна сказати, що тихий голос це гальмо для всіх пускових механізмів,які призводять до стресів, перевантажень.
Адже всім відомо, що люди з певним типом поведінки є потенційними жертвами інфарктів, у них частіше, ніж у інших, розвиваються серцево-судинні захворювання. Навіть збуджений натовп криком заспокоїти практично неможливо. А згадайте лекторів з тихими голосами.
У них на лекціях завжди спокійно, їх слухають уважно, ловлять кожне сказане ними слово. Якщо ви спробуєте говорити тихіше, ви неодмінно переконаєтеся в тому, наскільки спокійніше стане обстановка навколо вас, і зокрема, у вас вдома.