Портал споживача

Найприємніші ліки – це сміх. А ви смієтеся часто? Коли вас запитують: чи щасливі ви? Що ви зазвичай відповідаєте?

Найприємніші ліки – це сміх. А ви смієтеся часто? Коли вас запитують: чи щасливі ви? Що ви зазвичай відповідаєте? Замислюєтеся, хмурите брови або розповзається в зворушливій усмішці. Постійного щастя не буває, а ось приводів для нього доситатньо. Але шукати ці приводи невдячне завдання. Можна і не знайти.

Сміятися дозволяється

А ось якщо подивитися на себе, на оточуючих, та й на весь світ простіше. Згадайте, в дитинстві, скільки було приводів радіти: іграшці, посмішці мами, солодощам, грі з цуценятком. Зараз ми дорослі, вантаж проблем зводить такі дрібні радості нанівець. Адже вони перетворилися на буденність.

Але навіть для таких скептиків, як ми є чудовий вихід. Нешкідливий наркотик, який лікар без остраху нашкодити може призначити для будь-кого – це порція радісного, щирого сміху. Адже сміятися дозволяється всім.

А ви знаєте, що є наука про сміх, яка називається гепотологія. Її заснував американець Норман Казінс на початку 70 років минулого століття. Ця людина довгий час страждала хворобою суглобів. Дуже сильні, виснажливі болі не давали спокою, заважали жити. Лікарі просто не знали, чим допомогти пацієнтові. І тоді Норман закрився в своєму будинку і дивився постійно комедії. Результат був просто приголомшуючий. Через кілька днів болі в суглобах помітно вщухли, через місяць Казінс став безболісно рухатися, і незабаром став працездатним. Саме з цього часу почали вивчати вплив гумору та сміху на здоров'я як хворих, так і здорових людей.

Звичайно, для життя в першу чергу потрібне повітря, вода і їжа. Але, погодьтеся, без гумору, гарного настрою, сміху складно знайти вихід в складних ситуаціях нашого життя.

Ось як сміх впливає на здоров'я!

Оптимісти в житті відрізняються від інших людей тим, що можуть долати труднощі легше. Адже вони вміють посміятися над собою, можуть не опускати руки, тому що поглянути на проблему з іншого боку дається їм з легкістю.

Підлікуватися?

Зараз вже часто можна зустріти репортажі в ЗМІ про те, що онкологічні хвороби лікують сміхом. Особливо чутливі до такого методу відкриті дітки. Сміх покращує самопочуття, тому що піднімає настрій. А ви знаєте, що необов'язково постійно голосно сміятися. Вдалий жарт здатен дати порцію позитиву, який в свою чергу дасть заряд на весь день. Адже так виробляються гормони: дофамін, серотонін і ендорфін, які гарно впливають не тільки на психічний стан, а й на роботу внутрішніх органів.

Сміх як вправа

Крім того, сміх – це дуже гарна фізична вправа, яке залучає до роботи велику групу м'язів нашого тіла: обличчя, шиї, діафрагми, спини, живота. Пульс частішає, киснем збагачуються багато клітинки організму, активно спалюються калорії. Адже недарма хвилина активного сміху порівнюють із заняттям фітнесом протягом півгодини.

Ціла система користі

Під час активного сміху знижується вироблення стресових гормонів. Знижується рівень холестерину, завдяки чому нормалізується тиск і імунітет зміцнюється природним шляхом без усіляких таблеток. Болить голова? Спробуйте просто засміятися.

Діти хапають на льоту

Маленька дитина вчиться сміятися, спостерігаючи за рідними, особливо мамою. Якщо матуся весела, то таку вдачу й настрій запозичує і дитина. І це добре. Адже його чекає життя, наповнене оптимізмом. Дітки вміють сміятися щиро і багато. Якщо маля здорове, то у нього завжди гарний настрій.

Центри сміху

За кордоном існують «Центри сміху», відвідувати які рекомендують хворим людям і не тільки з психічними захворюваннями, але і терапевтичними, і онкологічними. Це приносять велику користь і люди ходять туди як в клуби, щоб допомогти як собі, а й іншим. Самому себе розсмішити буває просто неможливо. Сміх заразливий. І в групі він здатний виникнути з легкістю.

Відпочити або посміятися?

Відомо, що 5 хвилин щирого сміху здатні замінити близько години повноцінного відпочинку. Розповідайте смішні історії іншим. Адже той хто розповідає, отримує додаткову порцію позитиву, від того, що інші реагують на його жарти.

Чи всім корисний сміх?

Потрібно бути обережним тим, хто має грижі, захворювання очей (глаукома), туберкульоз та інші хвороби легенів. Тоді, коли не можна напружувати надмірно м'язи, потрібно побоюватися їх різких скорочень. Тому гарний настрій може підняти жарт і анекдот, які не вимагають різких реакцій сміхом.

Привчайтеся до веселощів

А ви ніколи не намагалися зробити сміх звичкою? Спробуйте поспостерігати за собою: сміялися ви сьогодні? Якщо ні, візьміть за звичку сміятися кожен день хоча б кілька хвилин. Що можна зробити, щоб допомогти собі сміятися: дивіться комедії, гумористичні передачі, читайте і колекціонуйте анекдоти, збирайте смішні фотографії та картинки, корчите смішні пики перед дзеркалом, спілкуйтеся з життєрадісними людьми розповідайте смішні історії іншим, і ви напевно станете душею компанії.

Якщо ж все-таки ви належите до тих людей, кому дуже важко розтягнути рот в усмішці, то робіть зарядку перед дзеркалом, яка називається «Штучна посмішка» протягом п'яти хвилин, це допоможе виправити цей недолік. Та й м'язи обличчя працюватимуть, і мозок отримає порцію кисню. Смійтеся частіше!

Посміхаєшся значить здоровий!

За кордоном посмішка – це показник здоров'я. У нас же все більше бачимо людей серйозних і зосереджених. Отак і хочеться сказати: в цієї людини щось болить.

Коли лікар каже хворому, що вам потрібно більше позитивних емоцій, то він вважає це часом навіть не дуже серйозною рекомендацією. Звично взяти таблетку і швидко вирішити свої проблеми. Давайте, допомагати собі самі: більше сміятися, радіти життю і не думати, що проблеми зі здоров'ям можна вирішити тільки медикаментозно. Здоровий спосіб життя допоможе вам зберегти здоров'я і довголіття! Смійтеся частіше!