Сьогодні ми живемо за лінійною моделлю економіки, яка потребує, щоб постійне споживання продукції було нашим способом життя. Щоб ми перетворили придбання та використання товарів у своєрідний ритуал, шукали в цьому задоволення для душі, втішали наше «Его» у споживанні. Ми споживаємо речі і відмовляємося від них – викидаємо, спалюємо, замінюємо – з шаленою швидкістю.
Лінійна модель економіки
На сьогоднішній день ми використовуємо таку кількість ресурсів, що для подальшого існування людства нам знадобиться 2,6 такої планети, як наша Земля.
99% багатств планети, які ми збираємо, видобуваємо, переробляємо і транспортуємо, викидаються у сміття у середньому після 6 місяців використання! Сьогодні ми споживаємо у 2 рази більше, ніж 50 років тому. Кінцева мета лінійної моделі економіки – виробляти якомога більше споживчих товарів, а не соціальне благополуччя чи здоров’я населення.
Куди зникає та купа непотребу? Лінійна модель економіки передбачає, що всі відходи будуть спалені або звезені на полігон. Ми не помічаємо сміттєзвалищ, вони недосяжні до нашого поля зору, але це не означає, що проблеми немає. Відходи, потрапляючи на смітники, розпочинають нову історію, яка значно змінить майбутнє людства.