Спорт благотворно впливає не тільки на нашу фігуру, але і на наше самопочуття і настрій. Поради про те, як займатися спортом правильно.
Займайтеся спортом, але робіть це правильно!
Ви вирішили, нарешті, зайнятися спортом?! Похвально! Спорт благотворно впливає не тільки на нашу фігуру, але і на наше самопочуття і настрій. Спорт заряджає нас енергією, покращує нашу самооцінку і сприяє зміцненню нашого здоров‘я.
Перш ніж зайнятися тим чи іншим видом спорту, рекомендуємо все ж ознайомитися з типовими помилками новачків, які бажають в найкоротші терміни отримати максимальний результат.
Бажання занадто швидко збільшувати фізичне навантаження
Слово «помірність» має стати ключовим для всіх початківців. Саме це слово гарантує досягнення позитивного результату. Багато ж «починаючі спортсмени» вирішують, що фігуру можна підкоригувати за швидкий проміжок часу, та й від зайвої ваги можна також стрімко позбутися. У результаті, люди, будучи не підготовленими, звалюють на себе занадто велике фізичне навантаження, а толку мало, або ефект «випаровується» занадто швидко. Крім того, надмірні навантаження позначаються на здоров’ї не кращим чином.
Починати варто з невеликих навантажень і поступово збільшувати їх по мірі підготовки вашого організму.
Недостатнє споживання рідини (води)
Багато хто вважає, що пити можна в ході тренування лише в тому випадку, коли вже Ви мучитеся від спраги. Це абсолютно невірно, адже якщо Ви вже мучитеся від спраги, це означає, що Ви маєте справу з зневодненням Вашого організму. Воду необхідно пити, як то кажуть, до того, як Ви почнете мучитися від спраги.
Як відомо, людині рекомендується на добу випивати не менше 1,5-2 літрів води. За 2 години до початку тренування рекомендується випити 100-200 гр.води і ще 100 гр води за півгодини до початку тренування. Крім того, у ході тренування рекомендується робити по ковтку води кожні 10-15 хвилин, щоб уникнути зневоднення організму.
Скорочення споживання їжі
Багато хто починає займатися спортом з однієї простої причини — позбавитися від зайвої ваги. Крім збільшення фізичного навантаження, багато хто ще й починають менше харчуватися, що в підсумку призводить до безсилля і відсутності будь-якого бажання щось робити.
Все це відбувається тому, що зі зростанням нашої фізичної активності, ми і так починаємо втрачати більше калорій, а скорочення прийому їжі і зовсім позбавляє нас будь-яких сил. Пам‘ятайте про те, що їжа дає нам енергію і настрій, разом з нею ми отримуємо необхідні нам вітаміни і мікроелементи.
Найважливіше — ми повинні харчуватися добре (іншими словами, не відчувати протягом всього дня почуття голоду).
Ігнорування розминки і завершення спортивного заняття
Багато хто з нас так намагаються викроїти у своєму напруженому графіку час для занять спортом. У результаті, коли цей час знаходиться, ми не бажаємо втрачати ні хвилини. Під не бажанням втрачати час ми найчастіше маємо на увазі втрачати час на розігрів, розминку.
Розминка, однак, має важливе значення у всьому процесі, вона допомагає розігріти тіло, в результаті, наші м’язи і суглоби стають більш еластичними і менш схильними до розтягування і переломів. Розминка повинна складати 10-15 хвилин.
В якості розминки підійде легка пробіжка в поєднанні з простими і всім відомими вправами. Після розминки можна сміливо приступати до розтяжки, а також до силових вправ. В кінці заняття завжди рекомендується проводити завершальну програму, яка б допомогла Вам охолонути, відновити звичайний ритм серця, заспокоїтися. Завершальні вправи повинні бути спокійними і повільними, за часом вони повинні тривати хвилин 5-7.